Sıkça Sorulan Sorular

Hesap Açımı

OliveMarkets.com’da Nasıl Forex Hesabı Açarım?

Hesap açmak çok basit. Anasayfamızda yer alan “Gerçek Hesap Aç” butonuna tıklayın ve istenilen bilgileri doldurun.

Hesap numaranız, şifreniz ve MetaTrader 4 platformu için indirme linkiniz mail adresine gönderilecektir. Lütfen, bu bilgileri saklayınız.

Hesap Açımı Ne Kadar Sürer?

Hesap açma işlemlerine başlamanız ile işlemleri tamamlamanız arasında 1 dakikadan kısa süre olacaktır. Tüm adımlar size zaman kazandırmak için optimize edilmiştir.

Hesabımın İşlem Yapmaya Hazır Hale Gelmesi Ne Kadar Süre Alır?

Hesap aç formunu doldurduğunuz anda, hesabınız aktive edilmiş ve işlem yapmaya hazır halde olacak. İşlem yapabilmeniz için ise hesabınıza para yatırmanız gerekiyor. Hesap açma formunu doldurduktan sonra para yatırmak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçin.

Gerekli Belgeler

Hesap Açımı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Resmi bir kimlik belgesinin fotoğrafını göndermeniz gerekmektedir. Bu kimlik belgesi; nüfus cüzdanınız, sürücü ehliyetiniz ya da pasaportunuz olabilir. Kimlik belgesi üzerinde doğum tarihiniz ve adınız soyadınız açıkça yer almalıdır.

Bunlara ek olarak, katı denetim kuralları gereğince ve başka şahısların sizi adınıza hareket etmesini önlemek amacıyla ikamet adresinizi de doğrulamanız gerekir. Bunun için adınıza düzenlenmiş olan ve açık adresinizin yer aldığı telefon, internet, elektrik ya da su faturalarından birini göndermeniz gerekmektedir.

Tüm lisanslı ve güvenilir aracı kurumlarda yatırımcıların güvenliğini sağlamak için prosedürler benzer şekilde işlemektedir.

Hesap Açmak İçin Pasaporta İhtiyacım Var mı?

Hayır, bir kimlik belgesi ve ikamet adresinizi doğrulayan bir belge (adınıza düzenlenmiş ve açık adresinizin bulunduğu su, telefon, internet, elektrik faturası gibi) yeterli olacaktır.

Mevcut Hesabımı Kapatıp Yeni Bir Hesap Açtığımda Belgeleri Yeniden Göndermem Gerekiyor mu?

Eğer önceki gönderdiğiniz belgeler hala geçerliliğini koruyorsa ve adres, medeni hal gibi bilgilerinizde bir değişiklik yaşanmamışsa yeni belge göndermenize gerek yoktur. Eğer bu değişiklikler olduysa güncel belgeleri göndermeniz gerekmektedir.

Kişisel Bilgilerimi ve Belgelerimi Sonradan Güncelleyebilir Miyim?

Hesap açılış işlemi sırasında girilen bilgilerin doğru, gerçek ve güncel olması tamamen hesabı açan kişinin sorumluluğundadır. Eğer bu bilgilerde herhangi bir değişiklik yaşanmışsa veya bilgileri girerken hatalı girdiyseniz konu ile ilgili olarak en kısa sürede info@olivemarkets.com e-mail adresinden bizimle temasa geçmelisiniz.

İşlem Koşulları

Hangi Hesap Türleri Mevcut?

Farklı seviyedeki ve gereksinimlerdeki yatırımcılar için farklı hesap türlerimiz mevcut. Size en uygun olan hesap türünü bulmak için hesap çeşitleri sayfamızı inceleyebilir veya müşteri temsilcisiyle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Spreadler Ne Kadar?

Oldukça rekabetçi spreadler sunmakla beraber spreadler hesap türüne göre de değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için spreadler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bonus ve Kampanyalar Var Mı?

Olive Markets olarak her yeni müşterimize %30 hoşgeldin bonusu sunmaktayız. Bunun yanı sıra çeşitli aralıklarla yatırımcılarımızın işini kolaylaştıracak bonus kampanyaları düzenlenerek SMS ve mail yoluyla sizlere duyurulmaktadır.

Fiyat Sağlayıcınız Kimdir?

Olive Markets olarak 5 farklı büyük banka ile çalışarak buradan gelen fiyatları süzüp sizler için en iyi fiyatları en iyi spread oranları ile sunmaya çalışıyoruz. Böylece daha işleme girerken maliyetleriniz azalıyor ve kara geçmeniz kolaylaşıyor. Fiyat sağlayıcılarımızı hakkımızda sayfasında görebilirsiniz.

Lisans ve Güvenlik

Lisansınız var mı?

Olive Markets, IFSC lisansı ile finansal piyasalarda aracı olmaya yetkilendirilmiş lisanslı ve güvenilir bir aracı kurumdur. Lisans belgemizi lisans sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Yaptığım Fonlamalar Nerede Tutuluyor?

Olive Markets’a yaptığınız fonlamalar IFSC regülasyon kuralları gereği EEA tarafından yetkilendirilmiş bankalarda Olive Markets’ın hesaplarından bağımsız olarak ayrıştırılmış hesaplarda tutulmaktadır. Böylece piyasadaki çalkantılardan fonlamalarınızın etkilenme riski ortadan kaldırılmış olmakla birlikte Olive Markets, şirketin operasyonel giderleri için fonlamalarınızı kullanamaz ve bunu muhasebeleştiremez.
Open an Account with Olive Markets, Start Trading
Contact Us Now

Contact us and ask what you want about our company, our services and how we can help you.

Call Now Button